piektdiena, 2023. gada 12. maijs

MAZAS PĒRLES LIELĀ NOVADĀ - APCEĻOJAM BAUSKAS NOVADU 1.Ceļojums Iecava – Vecumnieki – Taurkalne – ValleProjekta MAZAS PĒRLES LIELĀ NOVADĀ - APCEĻOJAM BAUSKAS NOVADU 1.Ceļojums Iecava – Vecumnieki – Taurkalne – Valle notiks 27.maijā

Izbraukšana no stāvvietas pie Iecavas Kultūras nama plkst. 9.00

Ceļojuma laikā iepazīsim Iecavas apkaimes pagājušā gadsimta vēsturi un sadarbībā ar Iecavas vēstures un novadpētniecības entuziastu Kārli Sinku un Iecavas vēstures izpētes biedrību Arhīvs iepazīsim vietas, kas saistās ar Nacionālo partizānu kustību un pabūsim viņu piemiņas vietās, aplūkosim industriālā mantojuma vēstures pieminekli – Iecavas stacijas ēku, pavērosim apkārtni no vienas no augstākām mūsu novada un apkaimes vietām - Zvirgzdes kāpas Vecumnieku pagastā, kā arī iepazīsim mākslas dzīvi – dabas galerijas un citas vērtības, un padarbosimies darbnīcā kopā ar gleznotāju un Vecumnieku mākslas skolas skolotāju Andu Sproģi un viņas skolniekiem, aizceļosim uz vienu no Bauskas novada tālākajiem Austrumu punktiem – Taurkalni, kur sadarbībā ar vietējās bibliotēkas vadītāju Brigitu Čebatarovu iepazīsim šīs vietas senāku un jaunāku vēsturi, dabu un kultūru, tai skaitā Aklo ezeru. Tālāk ceļš vedīs uz Aktieru Amtmaņu muzeju Vallē – vienu no Latvijas Nacionālā teātra īpašajām vietām ar savu tradīciju pūru un kultūras svaru Latvijas teātru vēsturē. Līdztekus Aktieru un teātra darbinieku Amtmaņu dzimtas vēstures un nozīmības iepazīšanai, izjutīsim arī Zemgales lauku sētas burvību.

Te norisināsies arī lauku dzīves praktiska iepazīšana, kopīgs mielasts dabā un sadziedāšanās un sadancošanās kopā ar tradīciju kopējiem no Bārbeles folkloras kopas TĪRUMS, kuriem arī katram ir kāds stāsts, ko izstāstīt, dziesma, ko nodziedāt vai deja, ko ierādīt un kopā izdejot.
Iecavā atgriezīsimies ap 20.00

Šis ir pirmais Ceļojums Bauskas novada atbalstītā projektu konkursā ciklā MAZAS PĒRLES LIELĀ NOVADĀ - APCEĻOJAM BAUSKAS NOVADU.

Ceļojums paredzēts Bauskas novada iedzīvotājiem - dažādu vecumu cilvēkiem, īpaši ģimenēm ar bērniem un jebkuram kultūras, dabas un vēstures interesentam.

Pieteikšanās un sīkākas ziņas pa tālruni 27811297 (arī Watsapp saziņa pieejama) vai e-pastā saulegunta@gmail.com

Dalība braucienā - bezmaksas

Nekavējies! Piesakies!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Muzeju nakts un diena Vecpiebalgā

  18.-19.maijā notiks izbraukums uz Muzeju nakti un dienu Piebalgā.