pirmdiena, 2023. gada 29. maijs

Mazas pērles lielā novadā. 1.Ceļojums

 


Kopā ar Bauskas novada ļaudīm notika jauks un izzinošs izbraukums. Mazas pērles lielā novadā tika meklētas Iecavas apkaimē, Zvirgzdes mežos, Vecumniekos, Taurkalnē un Vallē. Meklējumos piedalījās iecavnieki, baušķenieki, rundālieši un dzimtmisieši. 

Vispirms tika izzināti senie, pēc Otrā pasaules kara laika notikumi Iecavas puses mežos, kad īpaši Zālītes pusē darbojās vairākas pretošanās kustības grupas. Nacionālie partizāni, kuri vairākus gadus bija aktīvi pretinieki ienākušajai agresīvajai varai. Tālākie ceļi veda uz Iecavas staciju. Lai arī šobrīd satiksmes vilcieni nekursē, tomēr priecē, ka stacijas ēka gluži pamesta nav un ir gana aprūpēta. Pēc tam, Zvirgzdes kāpā, kas ir kopš Baltijas ledusezera kušanas laikiem sastumta un viena no augstākām iekšzemes kāpām, uzkāpuši, baudījām tālās ainavas. Bet Vecumniekos mūs sagaidīja vietējā māksliniece - gleznotāja un mākslas skolotāja Anda Sproģe. Čakli padarbojušies tikām katrs pie saviem sietspiedes tehnikā darinātiem dāvanu maisiņiem. 

Pārsteidzoša bija tikšanās Taurkalnē. Te mūs uzņēma vietējā bibliotēkas vadītāja Brigita Čebatarova. Izrādīja bibliotēkas plašās telpas, izstāstīja nelielā ciema vēsturi. Pabijām pie teiksmu apdvestā Aklā ezera. Tā mītiski skaistie krasti gan šoreiz bija neviesmīlīgi vēsa vēja appūsti, toties tikām pie svaigi ķertām un silti žāvētām zivīm - igauņu brekšiem. Šī ceļojuma noslēdzošās norises - Aktieru Amtmaņu-Briedīšu muzejs Vallē. Muzeja skati un stāsti vispirms un noslēgumā gardā biešu biezzupa, mūsu sadarbības partnerorganizācijas, biedrības Jaunatne smaidam sarūpēta. Un tad arī Bārbeles folkloras kopas TĪRUMS iepriecinošā dziedāšana un sadancošana. 

Skaista un bagāta diena. Uz jautājumu - Kas jums patika visvairāk, atskanēja atbilde - VISS!!! Un tad jau - citiem kāpa, citiem māksla, citiem dejošana ... Un tomēr viss - katrā vietā uzzinājām un ieraudzījām ko jaunu - vietas daili, sava darba un vietas iedvesmotus ļaudis. Ceru, ka notika abpusēja bagātināšanās un tikpat iepriecināti kā jutāmies ciemiņu kārtā, jutās mūsu uzņēmēji.

Fotouzņēmumu albums - šeit

Projektu MAZAS PĒRLES LIELĀ NOVADĀ atbalsta Bauskas novada pašvaldība.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Pavasara sadziedāšanās RĀMAVĀ

  Tuvojoties Lielajai dienai arvien vairāk svarīgi iekustināt balss enerģiju. Atmodināt balsi, kas ziemā  bijusi iemigusi un rimtāka. Nu nāk...