pirmdiena, 2021. gada 8. novembris

Lāčplēša diena. 11.novembris

11.novembris ir laiks, kad daudzinam, atceramies, pieminam mūsu dzimtu un ģimeņu streļķus, mūsu tautas varoņus. Katru vismazāko karavīru un lielos karavadoņus un ideoloģiskos cīņai iedvesmotātus. Un dziļi padomājot - tādu īsti mazu jau nemaz nav, jo katrs mazais ir liels kā piliens okeānā, kas to lielo ūdens un KARA spēku kopā rada un tur. Un katrai dzimtai viņa strēlnieks ir tas lielākais un nozīmīgākais. Viņu vērts atcerēties. Katram savu. 

Ik gadu šai laikā daudzviet iededzinātas piemiņas sveces vai ugunskuri. 

Ar strēlnieku cīņām ir visciešāki saistīta Daugava - gan reālo cīņas robežu vieta, gan tas simboliskais Dvēseļu ceļš, zvaigžņu Piena ceļš uz zemes.

Aicinu Daugavas saimes dalībniekus, domubiedrus un atbalstītājus iedegt ugunis Daugavas malā - vietās, kur mēs katrs pats esam - vietās, kas tieši mums svarīgas - Daugavpilī, Daugmalē, Jēkabpilī, Ikšķilē, Koknesē, Krustpilī, Ķegumā, Ķekavā, Lielvārdē, Ogrē, Pļaviņās, Rīgā, Salā,  Stukmaņos ...

Iededz uguntiņu, nodziedi ko atbilstošu un padalies sociālos tīklos ar savu uguntiņu un varbūt arī ar dziesmu vai stāstu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Muzeju nakts un diena Vecpiebalgā

  18.-19.maijā notiks izbraukums uz Muzeju nakti un dienu Piebalgā.