trešdiena, 2018. gada 17. janvāris

Vadža (Bašķa) diena

2018.g.15.janvārī (pēc Gregora kalendāra). Saullēkts - plkst. 8:50, saulriets plkst. 16:15. Diena jau 7 stundas un 25 minūtes gara. Kopš īsākās dienas pastiepusies jau vairāk kā par pusstundu.

Rīts sākās ar nedaudz snigšanas - vieglas sniegpārslas plivinājās gaisā un nosēdās uz zemes viegli vieglītiņām. Lielākas un mazākas. Mazliet piesalst (apt. -6º - -8º). Samācies. Tomēr ap pusdienas laiku māķoņi paklīst un arvien vairāk parādās zilas debesis. Mazliet vējaini. Drēgni.
Arī saulriets, lai arī tā atgaisma atspīd tālu Rietumu pamalē, nedaudz mākoņos. Mēness lec plkst. 7:21 un riet plkst. 15:02. Ir Svētku mēneša trešās savaites devīta, - trejdevīta, tātad. Mēness pilnīgi izdilis. Var aizraidīt uz Tukšumiem to, ko nevēlamies stiept līdzi: gan paveiktos darbus, pateicoties par iegūto pieredzi, gan nevēlamās īpašības un citas ligas. No lielu un tālu plānu iedomāšanas un dižas iecerēšanas iespēju robežās vajadzētu atturēties.

Vēlu vakarā vēl vairāk ceļas vējš. Un naktī puteņo.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Pavasara sadziedāšanās RĀMAVĀ

  Tuvojoties Lielajai dienai arvien vairāk svarīgi iekustināt balss enerģiju. Atmodināt balsi, kas ziemā  bijusi iemigusi un rimtāka. Nu nāk...